Pisco la Caravedo

Do produkcji jednej butelki pisco, narodowego trunku alkoholowego Peru, potrzeba aż 9 kilogramów winogron.

Informacje dodatkowe

Pojemność:

0,7l

Zawartość alkoholu:

41,2%

234,00 

Na stanie

Pisco la Caravedo powstaje w najstarszej działającej destylarni obu Ameryk. Do produkcji jednej butelki pisco, czyli narodowego trunku alkoholowego Peru, potrzeba aż 9 kilogramów winogron. Pisco La Caravedo wytwarzane jest wyłącznie z winogron szczepu Quebranta. W procesie produkcji sok winogron fermentuje przez 7 do 10 dni. W ostatniej fazie produkcji, po destylacji, pisco odpoczywa w pojemnikach „cubas de guarda” przez osiem miesięcy.

Historia destylarni sięga 1684 roku, kiedy to Juan Facudno Caravedo Roque zakupił kilka winnic, nadając im nazwę Hacienda la Caravedo. W kolejnym etapie wybudowano destylarnię i rozpoczęto produkcję pisco. Od 2010 roku mistrzem destylacji w Haciendzie i zarazem Ambasadorem marki jest Johny Schuler. Autor, restaurator, osobowość telewizyjna oraz niekwestionowany autorytet, jeśli chodzi o pisco.
W 2007 roku Kongres Peru odznaczył Schulera Medalem Honorowym w dowód uznania za wysiłek, jaki włożył w propagowanie kultury peruwiańskiej, edukowanie o pisco i poprawę jego jakości.

Zgodnie z peruwiańskim prawem alkohol, aby oficjalnie nazywać pisco musi być destylowany z jednej odmiany winogron, lub mieszanki ośmiu konkretnych odmian. Pracownicy destylarni zbierają winogrona ręcznie między styczniem, a kwietniem. Prasa pęcherzowa służy do delikatnej ekstrakcji soku z winogron, co zapobiega zgnieceniu łodyg i nasion. Ukłonem w stronę tradycji jest la vendimia, święto zbiorów, w którym uczestniczą pracownicy oraz mieszkańcy okolicy Hacienda la Caravedo.

Hacienda la Caravedo angażuje się też w przyjazne dla środowiska praktyki biznesowe i zrównoważony rozwój. Nowe części destylarni została zbudowane tak, aby umożliwiać redukcję odpadów:
– rośliny z ogrodu znajdującego się na dachu przekształcają dwutlenek węgla emitowany przy fermentację w tlen,
– kanały grawitacyjne, które zmniejszają potrzebę korzystania z pomp elektrycznych
– system uzdatniania wody, który przetwarza wodę z procesu destylacji w wodę zdatną do nawadniania winnic.

Nota degustacyjna:
Aromat: winogrona, trawa.
Smak: lekko tłusty, cierpki, winogrono, kukurydza.
Finisz: długi, słodko- cierpki.

Pisco la Caravedo

Aby przeglądać zawartość strony musisz mieć ukończone 18 lat.

Mam ukończone 18 lat