Del Maguey (wymawiane Ma-gay) jest pionierem w produkcji rzemieślniczego mezcalu. Firma niedawno celebrowała swoje 20-lecie istnienia. Maguey oznacza po hiszpańsku agawę, a każda butelka Del Maguey z serii „Single village” wspomina meksykańską wioskę gdzie został wyprodukowany alkohol. Z serca Maguey i duszy meksykańskich wiosek dostarczany jest autentyczny i tradycyjny mezcal.

Del Magey Vida to najbardziej popularny produkt z rodziny – oryginalny mezcal o wysokiej jakości oraz dostępny w przystępnej cenie. Mezcal ten produkuje się tradycyjnie, w 100% z agawy Espadin bez dodawania wody. Jest on powoli, dwukrotnie destylowany w opalanych drewnem nadrzecznych destylatorach miedzianych.

Vida wytwarzana jest przez pojedynczą zapotecką rodzinę z wioski San Luis Del Rio, z którą Del Maguey współpracuje już ponad 20 lat. Vida jest czysta, zbalansowana i wyśmienita… ma aromatyczny, owocowy nos z nutą wanilii i pieczonej agawy. W smaku zaś oferuje cynamon, banany i mandarynki…. Finisz jest długi i delikatny
Klasyfikacja „Single village” powstała 20 lat temu jako znak towarowy, a Dal Maguey jest w niej pionierem.

Metodologia „Single village” oferuje producentom (tzw. „Palenqueros”) możliwość produkcji mezcalu przy użyciu tradycyjnych procesów wywodzących się ze starożytnej kultury Zapoteków.

W ciągu ostatnich pięciu lat roczna stopu wzrostu sprzedaży mezcalu w Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 30% (w porównaniu do 2% całego rynku alkoholowego i 6% w przypadku tequili) i przewiduje się, że wzrośnie o kolejne 21% w ciągu następnych 4 lat. Del Maguey jest wiodącą marką jeśli chodzi o mezcal. Posiada około 26% wpływów całego rynku.

Mezcal Del Maguey

Mezcal najlepiej nadaje się do popijania, odradza się picie go na „shoty” – firma sama produkuję specjalne „copitas” (około 20 mililitrowe kieliszki, wyglądające jak małe miseczki).

Oprócz VIDY w Polsce dostępne są między innymi edycję:
CREMA DE MEZCAL
PECHUGA
TOBALA
CHICHICAPA
SAN LUIS DEL RIO
SANTO DOMINGO ALBARRADAS
MINERO SANTA CATARINA MINAS
WILD TEPEXTATE
Salut!
Wyłącznym dystrybutorem Del Maguey w Polsce jest Whisky Embassy.